Ekologiczne urządzanie wnętrz

Trend na bycie eko dociera do różnych sfer naszego życia. Poszanowanie dla naturalnego środowiska jest na czasie i znalazło swoje odzwierciedlenie także w branży zajmującej się wystrojem wnętrz. Dlatego bez problemu zdobędziemy ozdoby oraz meble w pełni ekologiczne . Oferta sklepów jest bardzo szeroka! Dlatego jeżeli stawiasz na matkę naturę w poniższym artykule możesz przeczytać o kilku interesujących eko-rozwiązaniach dla Twojego domu lub mieszkania.

Ekodesing bez tajemnic i na wyciągnięcie ręki

Na początku zajmując się urządzaniem wnętrz w stylu eko skupmy się na barwie ścian i materiałach, które wybierzemy na podłogę. Najczęściej stawia się na surowe drewno w różnych tonacjach brązu. Ewentualnie można zdecydować się na ekologiczna wykładzinę z naturalnych tkanin. Skupiając uwagę na ścianach paletą barw do wyboru powinny być wszystkie kolory kojarzące się z naturalnością i ziemia.

Wszelkie zielenie, beże, brązy będą świetnym wyborem. Również okna i drzwi nie powinny być z plastiku lub metalu. Dominujące drewno sprawdzi się w większości wyborów. Materiały, którymi powinny być pokryte meble np.

kanapy, łózka, fotele i krzesła to przede wszystkim len, bawełna, rattan, a także wiklina. Warto też postawić na jasne dodatki, które można wykonać ręcznie lub zdobyć w sklepach oferujących produkty typu hande made. Nie może również zabraknąć roślin. Pnącza w salonie i drobne, zielone roślinki w kuchni ustawione w towarzystwie świeżych ziół uzupełnią całość domowego ekodesingu.

Dom z wnętrzami urządzonym w wyżej opisany sposób stanie się ostoja naturalności, wśród której chętnie będziesz spędzał czas po pracy i łatwo się zrelaksujesz po ciężkim dni. Poza tym w żaden sposób nie przyczynisz się do wyrządzania jakiejkolwiek szkody środowisku, co obecnie jest bardzo na czasie.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.