Wolin

Marzą ci się wakacje na egzotycznej wyspie, ale boisz się latać samolotem? Nic straconego! Nasza, trochę mniej egzotyczna, wyspa Wolin też cię zadowoli.

Informatory turystyczne zachęcają do zwiedzania wyspy rowerem! Dlaczego? Otóż jadąc rowerem, przemierzasz malownicze szlaki, które ciągną się wzdłuż Wolińskiego Parku Narodowego.

Urokliwe, piaszczyste plaże umożliwią ci uprawianie sportu takiego jak siatkówka plażowa.

Co oprócz plaż musisz zobaczyć? Spędzając wakacje na wyspie Wolin musisz koniecznie zaznajomić się z historią tego miejsca.

W Muzeum Regionalnym w Wolinie możesz bliżej przyjrzeć się pracom wykopaliskowym na terenie miasta, poznać historię plemienia, które dawniej zamieszkiwało te rejony, poznać ich zwyczaje, tradycję oraz religię.

Centrum miasta to oczywiście rynek, na którym znajduje się pomnik Trzygłowa – jednego ze słowiańskich bogów, neogotycki ratusz, neobarokowy budynek poczty oraz pomnik woja Sinobrodego.

Skansen na wyspie Wolin to kopia budynków mieszkalnych i rzemieślniczych z okresu wczesnego średniowiecza.

Do skansenu warto wybrać się na coroczny Festiwal Słowian i Wikingów, podczas którego odbywają się rekonstrukcje bitw, obrzędów oraz pokazy rzemiosł.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.