Kwas acetylosalicylowy, czyli po prostu aspiryna

Aspiryna została wynaleziona pod koniec XIX wieku, lecz mimo to do dziś cieszy się bardzo dużą popularnością i jest jednym z przełomowych leków w historii medycyny. Co ciekawe, cały czas znajdowane są nowe zastosowania tego leku, który powstał przede wszystkim jako lek przeciwbólowy, który pomoże w walce z przeziębieniem czy gorączką. Dodatkowo, kwas acetylosalicylowy ma również bardzo pozytywny wpływ na układ krwionośny człowieka, gdyż bardzo dobrze rozrzedza krew i z tego względu jest to popularny lek dla osób, które zmagają się z różnego rodzaju chorobami układu krwionośnego.

Aspirynę można jednak przyjmować regularnie w określonych dawkach jako lek wzmacniający nasz organizm i wydłużający życie, choć oczywiście jego przyjmowanie nie jest wskazane dla wszystkich – nie mogą z niego korzystać na przykład kobiety w ciąży, dzieci do 12. roku życia czy też astmatycy lub chorzy na cukrzycę. Sam fakt, że do dziś aspiryna jest tak popularna sprawia, że jej odkrycie było jednym z przełomowych momentów w medycynie.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.