Marsz „z kijami”

Duża popularnością od kilku lat cieszy się nordic walking, a także spokrewniony z nim trekking. Generalnie chodzi o chodzenie „z kijami”, co jest wartościową formą spędzania wolnego czasu zarówno dla młodszych, jak i starszych. Potrzeba tylko odpowiedniego obuwia i pary kijków, które stanowią kluczowy element ćwiczenia. Nordic walking można uprawiać przez cały rok i praktycznie wszędzie. Najlepiej nadają się dukty leśne i ścieżki ulokowane wokół jezior, ale z powodzeniem można chodzić także po asfaltowych ścieżkach biegowych.

Nie jest to aktywność bardzo forsowna, stąd powinna trafić w gusta tych osób, które nie są przyzwyczajone do intensywnego wysiłku. Równocześnie jednak prawidłowy marsz angażuje liczne partie mięśni i pobudza nasze krążenie. Poprawie ulega również nasza wydolność płucna. Ponieważ wiele osób stosuje kije nieprawidłowo i ich chodzenie nie przynosi optymalnych efektów, przed rozpoczęciem treningów warto się zapoznać z teoretycznymi założeniami. Wiele cennych instrukcji można znaleźć w internecie – zarówno w postaci tekstów, jak i filmów.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.