Żywiec

Z pewnością wielu osobom nazwa „żywiec” kojarzy się z piwem. i słusznie, bo tradycje browarnictwa w Żywcu są długie. Fani złotego trunku z pewności ucieszą się ze zwiedzania Muzeum Browaru, w którym można zapoznać się z historią, nieużywanymi już maszynami, i przestarzałymi metodami produkcji piwa.

Na koniec wycieczki wszyscy turyści dostają kufel świeżego piwa (jego smak ponoć całkowicie różni się od tego sklepowego), osoby niepijące dostaną sok. Po skosztowaniu lokalnych wyrobów warto zwiedzić XVI wieczny zamek, który jest ówcześnie siedzibą Muzeum Miejskiego w Żywcu. W muzeum zapoznasz się z historią miasta i ze sztuką sakralną.

W Żywcu możesz również podziwiać pałac Habsburgów. Klasycystyczny, parterowy pałac wybudowano w XVIII wieku. W sali lustrzanej pałacu odbywają się koncerty, na które warto się wybrać.

Na spacer wybierz się do Parku Zamkowego, który został założony w XVII wieku – również tam możesz zobaczyć Domek Chiński, czyli dwukondygnacyjną altanę na parkowej wyspie.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.