In vitro, czyli metoda leczenia bezpłodności

Od wielu dziesiątek lat ludzie zmagali się z bezpłodnością, nie mogąc tak w zasadzie nic z tym zrobić.

Nic więc dziwnego, że jednym z przełomów w tej dziedzinie było wynalezienie metody in vitro, która od razu została okrzyknięta jedną z najważniejszych metod leczenia niepłodności.

O jej popularności niech świadczy fakt, że w wielu krajach na całym świecie to właśnie za pomocą tej metody dokonuje się wspomaganych rozrodów.

Dodatkowo, samo opracowanie tejże metody przyniosło autorowi Nagrodę Nobla.

Zapłodnienie pozaustrojowe wciąż wzbudza mnóstwo kontrowersji, lecz pozostaje jednym z najskuteczniejszych rozwiązań dla par, które z przyczyn naturalnych nie mogą mieć dziecka.

Kontrowersje wzbudza natomiast fakt, że do zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik dochodzi poza układem rozrodczym kobiety i w warunkach laboratoryjnych.

Warto natomiast pamiętać o tym, że prawdopodobieństwo udanego zapłodnienia nie zawsze jest wysokie, ale przynajmniej daje nadzieje na urodzenie dziecka.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.