Czym charakteryzuje się chemioterapia?

Chemioterapia od wielu lat stanowi jedną z podstawowych metod leczenia chorób nowotworowych, która z pewnością może być uważana za przełomową metodę, choć nie jest niestety pozbawiona wad, a co za tym idzie naukowcy wciąż szukają innych rozwiązań.

Chemioterapia polega na zastosowaniu tzw.

leków cytostatycznych, czyli leków, które po prostu niszczą komórki rakowe w organizmie pacjenta.

Cytostaty działają też jednak na komórki zdrowe, dlatego też chemioterapia wciąż nie jest idealną metodą do walki z rakiem.

Te efekty uboczne sprawiają, że w wielu przypadkach chemioterapia bardzo mocno odbija się na zdrowiu pacjenta, tym bardziej, że w trakcie przyjmowania cytostatów zmniejszona jest jego odporność.

Jej skuteczność jest największa wtedy, kiedy choroba nowotworowa jeszcze się nie rozwinęła, a więc rak jest dopiero w początkowym stadium rozwoju, lecz to stadium jest bardzo trudne do zdiagnozowania – niemniej jednak zastosowanie chemioterapii daje spore nadzieje na wyleczenie.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.