Łączenie pracy z pasją

Czy nasze obowiązki zawodowe muszą wiązać się wyłącznie z wyrzeczeniami, zmęczeniem i znoszeniem fochów marudnego szefostwa? Absolutnie nie, choć w większości przypadków tak właśnie się to kończy. Wynika to z różnych czynników, o których można pisać długo. Większość z nas w ogóle nie wyobraża sobie tego, że praca mogłaby wyglądać inaczej.

Żyjemy w rzeczywistości gospodarczej, w której ambicją i marzeniem większości jest znalezienie posady na etacie, która zaprzęga nas w kierat schematycznych obowiązków. Jest to rozwiązanie w pewnym sensie bezpieczne, bo daje nam pewny byt i komfort, ale nie dla wszystkich jest to wystarczające. Są osoby, które chcą chodzić do pracy z przyjemnością i traktować ją jako indywidualne, kreatywne wyzwanie.

Najczęściej tacy ludzie decydują się na własną działalność, która nierzadko ma ścisły związek z ich osobistymi zainteresowaniami. Ludzie, którzy mogą pracować zgodnie z takim modelem są z reguły szczęśliwsi, a co za tym idzie mają szanse na długowieczność. Wszak szczęście to swoisty eliksir młodości.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.