Dlaczego włosy wypadają?

Wypadanie włosów jest zjawiskiem naturalnym. Każdego dnia tracimy ok. 200 włosów. Jednakże w niektórych przypadkach wypadanie włosów jest zbyt intensywne.

Wówczas należy udać się do specjalisty, ponieważ przyczyn wypadania włosów może być wiele. Niekiedy przyczyna jest banalna. Niektóre uczesania mogą powodować nadmierne wypadanie włosów. W szczególności dotyczy to tak popularnej fryzury, jak koński ogon.

Czasem za łysienie odpowiadają choroby zakaźne. Łysienie jest wówczas zjawiskiem przejściowym. Do najpowszechniejszych chorób, które powodują łysienie zalicza się chociażby niedoczynność lub nadczynność tarczycy. Włosy mogą wypadać na skutek zażywania określonych rodzajów leków.

Mogą to być np. leki stosowane przy nowotworach. Często łysienie jest wynikiem stresów bądź urazów psychicznych. W takim przypadku konieczna jest zmiana stylu życia.

Warto również zwrócić uwagę na sposób odżywiania się, który może znacząco poprawić jakość i ilość włosów. W diecie nie może zabraknąć witamin oraz składników mineralnych.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.