Jak znaleźć idealny szampon?

Obecnie szampony można nabyć w niemal każdym sklepie. Ich różnorodność jest na tyle duża, że trudno znaleźć odpowiedni dla siebie specyfik. Niektórzy przy wyborze szamponu kierują się wyłącznie ceną.

Tymczasem drogi szampon niekoniecznie musi oznaczać, że jest on dla nas najlepszy. Znacznie ważniejszy jest skład szamponu. To na tej podstawie powinniśmy wybrać szampon.

Jakie składniki powinien zawierać dobry szampon? Do jednych z ważniejszych składników zaliczają się środki powierzchniowo-czynne. Substancje te wykazują właściwości czyszczące. Dzięki temu włosy są oczyszczone z wszelkiego kurzu i pyłu.

Jednakże równie ważne mogą okazać się składniki nawilżające i regenerujące. Może to być np. gliceryna, lanolina czy pantenol.

Coraz więcej szamponów zawiera także składniki, które zapewniają włosom gładkość. Dzięki temu włosy nie plączą się podczas mycia. Wiele szamponów posiada również środki konserwujące.

Dzięki temu szampon może być stosowany przed długi czas.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.