Misie szumisie – pomogą Ci w skutecznym usypianiu dziecka

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że dziecko w brzuchu mamy ma zapewnione specyficzne warunki. Kiedy pojawia się na świecie, bardzo gwałtownie jest wyrwane z tego bezpiecznego i znanego środowiska, a niejako wrzucone w takie, gdzie te bodźce są znacznie mocniejsze. To wszystko może się przełożyć na niepokój naszego maleństwa, a co się z tym wiąże, również na jego problemy ze snem. Dlatego też niezwykle ważne jest to, abyśmy wiedzieli, że oferowane są nam różnego rodzaju akcesoria, które mają sprawić, aby dziecko na nowo poczuło się bezpiecznie i żeby miało warunki zbliżone do tych, które miało w brzuchu mamy.

Przyjemny szum

Dziecko będąc w brzuchu mamy przez cały czas słyszy przyjemny szum.

Jest to dźwięk jej serca, przepływającej krwi, wód płodowych, jak i dźwięków z zewnątrz, które są odpowiednio wytłumione. Te dźwięki wyciszały dziecko i sprawiały, że nie miało ono problemów z zaśnięciem. Jednak mogą się one pojawić w momencie, gdy po porodzie znalazło się w świcie mocnych bodźców, które atakują je z każdej strony. Dlatego też warto wiedzieć, że obecnie możemy się zaopatrzyć w szumiące misie. Są to maskotki, które w środku mają wbudowany niewielki głośnik, dzięki któremu mogą emitować delikatne szumy, takie jakie dziecko słyszy w brzuchu mamy.

Dla mniejszych dzieci, takich do pół roku może to być mały miś z niewielkim kocykiem, do którego dziecko będzie mogło się przytulić. Taki szumiący miś pomoże się wyciszyć, jak również zadba o dobry sen naszego maluszka.

Dla starszych dzieci i dorosłych

Warto powiedzieć, że takie szumiące misie oferowane są nie tylko dla najmłodszych dzieci, ale również dla tych starszych. Tutaj będziemy mogli zdecydować czy z misia ma się wydobywać delikatny szum, czy jednak ma lecieć cicha kołysanka. Jedno i drugie rozwiązanie pomoże się dziecku wyciszyć, a dodatkowo zapewni mu spokojny sen.

Z tym, że dla większych dzieci proponowane są raczej maskotki, które już nie mają kocyka. Ale możemy także zdecydować się na wersję szumiących misiów dla dorosłych. Co prawda nie mamy tutaj pluszaka, a niewielki woreczek, w którym znajduje się malutki głośnik. Nie mniej zasada działania jest taka sama. Słyszymy szumy, które mają nas wyciszyć, zapewnić nam spokojny sen i pomóc nam się odciąć od tego, co dzieje się dookoła nas.

Z pewnością warto zobaczyć co mogą nam zaoferować szumiące misie. Może się okazać, że dzięki takiemu zakupowi nasze dziecko nie tylko będzie spokojniej zasypiało, ale również bez problemów będzie w stanie przespać całą noc.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.