Urządzanie wnętrz – pokóje dla współczesnych nastolatków

Dorastanie to okres buntu, który oddziela dzieciństwo od dorosłości. Wszyscy przez nie musieliśmy przejść. Zdajemy sobie, dlatego sprawę jak trudny jest to czas. Warto pamiętać, iż dorastając nasze dzieci marzą nie tylko o posiadaniu własnego pokoju, ale także o jego modnym wystroju. Jak zaaranżować wnętrze dla nastolatka?

Przepis na pokój dla dorastającej kobiety

Koniec z różem, koniec z dziecinnością. Większość zbuntowanych nastolatek będzie wybierać mocne, intensywne barwy lub czerń. Jako rodzice nie powinniśmy godzić się na wystrój i urządzanie wnętrza w zbyt depresyjnych kolorach, ponieważ będzie się to odbijało na samopoczuciu pociechy. Na początku najlepiej jest poszukać wspólnie kompromisu, dzięki szukaniu inspiracji do urządzenia pokoju np. w Internecie. Istnieje w sieci wiele blogów i vlogów poświęconych aranżacji sypialni dla nastolatek.

Z ciekawością warto się im przyjrzeć. Dzięki inspiracji powstanie wyjątkowy pomysł, którego realizacja będzie okazją do wspólnego spędzania czasu. Urządzanie wnętrza pokoju dla dorastającej dziewczyny powinno opierać się na wcześniej ustalonych zasadach, które będą dotyczyły przeznaczonego na te przedsięwzięcie budżetu oraz ścisłego określenia końcowego efektu. Poniżej polecamy dwa, bardzo popularne sposoby na wnętrza dla młodych dam. Pierwszy to wybór zainspirowany stylizacjami od norweskich i szwedzkich sąsiadów. Białe meble i dodatki połączone z szarymi ścianami i eleganckimi, jasnymi panelami. W takim pomieszczeniu świetnie sprawdzą się dodatki w postaci aromatycznych świec, puchatych poduszek i dywanu. W tak urządzonym pokoju warto postawić spore lustro, w którym nastolatka będzie mogła się przeglądać szykując do wyjścia. Z pewnością ucieszy ją takie rozwiązanie. Druga propozycja to oparcie aranżacji o znacznie cieplejsze tony brązu i beżu, a także wybór złotych dodatków.

Można również skusić się na położenie tapety np. we wzory przypominające futerko tygrysa lub lamparta. Tak ozdobić warto tylko jedną ścianę, ponieważ wnętrze dzięki temu będzie nadal eleganckie.

Pokój dla dorastającego mężczyzny

W przypadku chłopców sprawdza się minimalizm. Obejdą się bez zbędnych dodatków dekoracyjnych. Żaden syn nie postawi raczej na róż na ścianach, dlatego lepiej mu nawet tego nie proponować. Wszelkie odcienie szarości i niebieskiego spotkają się z aprobatą. Podobnie w przypadku popularnych w aranżacji wnętrz beży. Urządzając pomieszczenie warto skupić się na niezbędnych meblach – takich jak łóżko, szafa, wygodny fotel, regał i spore biurko. Wybierając wyposażenie razem z nastolatkiem będziemy mieli stu procentową pewność, że odpowiada jego preferencją.

Nie decydujmy za niego, ale rozmawiajmy i podejmujmy aranżacyjne decyzje wspólnie. To doskonały powód do podjęcia dialogu, o który tak ciężko w czasie dorastania.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.