Otwartość na świat

Co jeszcze można zrobić, aby sekret długowieczności przestał być tylko nieosiągalnym mitem, a zamienił się w coś bardzo konkretnego? Wymieniliśmy powyżej szereg spraw związanych z odżywianiem, uprawianiem sportów, przebywaniem na świeżym powietrzu czy unikaniem stresów. Dodamy jeszcze, aby otaczać się właściwymi ludźmi – których kochamy, lubimy i szanujemy. Inni mogą być dla nas akumulatorem i nadawać nam sens życia.

Musimy zatem dbać o siebie – o swój umysł i ciało – ale równocześnie mieć na uwadze to, co nas otacza. Bądźmy w tym wszystkim otwarci na świat i optymistyczni. Nie zamykajmy się w getcie czterech ścian i nie wychodźmy z założenia, że ludzie nie są nam potrzebni.

Aspołeczność ani nie przybliży nas do dłuższego życia, ani nie sprawi, że będzie ono szczęśliwsze. To, co jest wokół nas, ludzie, sytuacje i miejsca mają do zaoferowania wiele dobrego. Cieszmy się tym w każdym wieku, a jest spora nadzieja na to, że dożyjemy później starości z dużą dozą energii w sobie.

Największą przeszkodą ku dobremu jesteśmy często my sami.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.