Jak zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów?

Przetłuszczające się włosy są zmorą wielu kobiet. Tłuste pasma z pewnością nie prezentują się estetycznie. Z tego powodu warto poznać najbardziej skuteczne sposoby na zapobieganie przetłuszczeniu się włosów. Posiadaczki włosów przetłuszczających się powinny pamiętać o tym, żeby myć je codziennie.

W ten sposób najłatwiej można uniknąć gromadzenia się sebum. Do mycia włosów najlepiej zastosować szampony ziołowe. W szczególności zalecane są szampony, które w swym składzie zawierają pokrzywę. Korzystne działanie wykazuje także chmiel oraz czarna rzepa.

Tego typu szampony działają antybakteryjnie, co jest bardzo pożądaną właściwością w pielęgnacji włosów przetłuszczających się. Jeśli stosujemy odżywki musimy zadbać o to, żeby można było je spłukiwać. Odżywki bez spłukiwania nie tylko obciążają włosy, ale także przyczyniają się do szybszego nagromadzenia się sebum. Warto wypróbować również glinki.

Ma ona właściwości ściągające, dzięki czemu ograniczy pracę gruczołów łojowych.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.