Wakacje po włosku

Do Włoch można się wybrać o każdej porze roku. Wszystkich urzeknie bajeczna architektura, o fantastycznej kuchni nie wspominając. Włochy to kraj pełen tajemnic, w którym nie sposób nie nudzić.

Co krok spotkamy piękne zabytki, a towarzyszyć nam będą przyjaźni i bardzo otwarci Włosi. Trudno nie zakochać się w tym kraju. O czym warto pamiętać podróżując do Włoch? Przede wszystkim o tym, że będąc w jednym zaledwie kraju możemy udać się na wypoczynek nad morzem oraz piesze wycieczki po górach.

Do Włoch najlepiej wybrać się w miesiącach wiosennych. Wówczas jest największe prawdopodobieństwo tego, że unikniemy tłumów turystów. Trzeba jednak pamiętać, że Włochy to niezwykle popularny kraj, dlatego przemierzając urokliwe uliczki z pewnością natrafimy na osoby innej narodowości.

Kraj ten niekoniecznie musimy zwiedzić pieszo. Do dyspozycji turystów są autobusy, metra, taksówki, a nawet promy czy łodzie. Wybierając się do Włoch warto znać język angielski, przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

Mile widziana z pewnością będzie znajomość podstawowych zwrotów po włosku.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.