Włosy przetłuszczające się

Posiadaczki włosów przetłuszczających się muszą zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację tego typu włosów. A jest ona dość trudna i wymagająca. Niejednokrotnie włosy szybko przetłuszczające się trzeba myć nawet codziennie.

W przeciwnym wypadku włosy wyglądają bardzo nieestetycznie. Stają się bowiem posklejane. Ponadto wydzielający się łój jest doskonałą pożywką dla bakterii.

Jak dbać o włosy przetłuszczające się? Przede wszystkim należy stosować lekkie odżywki i maseczki do włosów, które nie będą stanowiły nadmiernego obciążenia. Najlepszym rozwiązaniem będą te kosmetyki pielęgnacyjne, które należy spłukać. Warto zastosować także domowe sposoby pielęgnacji włosów przetłuszczających się.

Do najbardziej znanych zalicza się przepłukanie włosów wodą z dodatkiem cytryny. Taka mieszanka działa ściągająco na gruczoły łojowe. Ponadto cytryna zapobiega powstawaniu łupieżu.

Włosy przetłuszczające się należy myć tak często, jak zaistnieje potrzeba. Mycie włosów może odbywać się nawet codziennie.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.