Najlepsze rośliny dla włosów

Producenci kosmetyków często wykorzystują właściwości roślin. Nie inaczej jest w przypadku kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Poszczególne rośliny zawierają bardzo cenne witaminy i składniki mineralne, które korzystnie wpływają na kondycję włosów. Jedną z najbardziej polecanych roślin jest aloes.

W roślinie tej zawarte są takie witaminy, jak A, E i C. Ponadto aloes znany jest z dużej zawartości składników mineralnych, jak np. cynku czy miedzi. Składniki te korzystnie wpływają na porost włosów.

Aloes może stosować do każdego rodzaju włosów, jednak największe korzyści odczują posiadaczki włosów przetłuszczających. Bardzo cenioną rośliną jest także pokrzywa. Systematyczne stosowanie płukanek z pokrzywy wzmacnia włosy oraz nadaje im zdrowy połysk. Pokrzywa jest polecana w przypadku problemów z łupieżem.

Sprawi się również w przypadku włosów przetłuszczających się. Z kolei posiadaczki włosów ze skłonnością do wypadania powinny stosować kosmetyki z zawartością skrzypu polnego.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.