Konstrukcja krzesła – o czym pamiętać

Decydując się na zakup krzesła warto, także zwrócić uwagę na jego ogólną konstrukcję. Choć mebel ten poddawany jest wszelkim przemianom od wielu lat, to jednak jego budowa opiera się na jednolitym schemacie.

Zatem można by stwierdzić, że każde krzesło, które dostępne jest w sklepie posiada te same parametry. Niestety nie jest to takie oczywiste, bowiem jak wiadomo różnią się one od siebie wieloma parametrami.

Tym wiodącym jest oczywiście wysokość, która powinna wynosić 65 centymetrów, liczona od siedziska do podłoża. Niemniej jednak nie tylko wielkość krzesła jest istotna.

Okazuje się, że istnieje wiele krzeseł, które posiadają nie tylko zbędne elementy, ale także takie które wręcz utrudniają korzystanie z tego mebla. Wystarczy zwrócić uwagę na poprzeczne deseczki przyczepione do nóg krzeseł.

Ich usytuowanie jest bezsensowne, gdyż nie wpływają na stabilność. Umieszczenie ich w połowie wysokości lub nisko nad ziemią powoduje, że mamy ograniczone możliwości chowania nóg pod krzesło.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.