Jak dobrać odpowiedni kolor włosów?

Decyzja o zmianie naturalnego koloru włosów powinna zostać dobrze przemyślana. Ponieważ niezbędna do koloryzacji ingerencja środków chemicznych znacznie uszkadza strukturę włosa i bardzo negatywnie może wpłynąć na jego kondycje. Poza tym pofarbowanie pasm, oznacza również podjęcie specjalnej pielęgnacji jaka wymaga nie tylko czasu, ale czasami także nakładu finansowego. Poza tym należy dobrać odcień nowej fryzury pasujący do naszej urody, by przypadkiem siebie nie oszpecić.


Znajdź swój kolor włosów

Dobór psującego odcienia oraz tonu to sztuka, na której niestety nie zna się każdy fryzjer czy fryzjerka. Wiele słyszy się o przypadkach zniszczenia czyjejś urody za pomocą złego koloru włosów, jakiego nie da się zmienić w piec minut. Dlatego warto samodzielnie kierować się kilkoma wskazówkami. Skupmy się w pierwszej kolejności na barwie naszej cery.

Czy jest ona bardzo blada i ziemista? A może ma piękny oliwkowy lub brzoskwiniowy kolor? To od tego czynnika będzie wiele zależało. Następnie ustalmy efekt końcowy na jakim zależy nam najbardziej. Chcemy ocieplić nasz wizerunek czy znacznie bardziej go ochłodzić? W zależności od tego wyboru istotne jest, by w celu ocieplenia twarzy postawić na tony cieplejsze z złotymi refleksami. Natomiast chcąc znacznie ochłodzić urodę postawmy na barwy chłodniejsze, którym daleko od złocistych poświat.

Warto także przyjrzeć się kolorze swoich tęczówek. One również stanowią wskazówkę przy wyborze odpowiedniej i idealnie komponującej się w całość urody barwy. Na początku, gdy zaczynamy przygodę z farbowaniem włosów najlepiej jest decydować się na rozjaśnianie lub przyciemnianie pasm o kilka tonów wyżej lub niżej w palecie. Nie zaleca się nagłych, bardzo wyrazistych zmian.

Ponieważ nie tylko wpłyną na wstrząs środowiska osób, wśród jakich najczęściej przebywamy, lecz przede wszystkim mogą znacznie uszkodzić włosy. Nie wolno zapominać po zabiegu koloryzacji o zabiegu wzmacniającym strukturę włosów. Odpowiednie nawilżenie i zakup odżywki stoją na liście obowiązkowej.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.