Wycieczki szkolne z plecakiem na plecach

Wśród starszej młodzieży, posiadającej już zarówno pewien bagaż doświadczeń jak i przede wszystkim poziom odpowiedzialności, można zorganizować wycieczkę zupełnie innego typu.

Może nim być wyjazd w góry, obojętnie czy wyższe czy też niższe, ale wyjazd z plecakiem.

Alternatywa dla wycieczek szkolnych autokarowych niewymagających tak naprawdę żadnego wysiłku od ucznia daje możliwość stawienia czoła nowym doświadczeniom i przeżycia zupełnie innej przygody.

Oczywiście jest to wypad trudniejszy, ponieważ młodzież wędruje po górach z plecakiem, często korzysta z transportu kolejowego, nocuje w górskim schronisku, aktywnie spędza czas na świeżym powietrzu a jednocześnie uczestniczy w wycieczce typowo krajoznawczej będącej nie lada wyzwaniem.

Jeżeli klasa wyrazi chęć uczestniczenia w wycieczce szkolnej wędrownej na pewno będzie mogła stawić czoło własnym słabościom, będzie uczyła się funkcjonowania w grupie oraz wspierania jednostek słabszych a wyjazd takowy w późniejszej ocenie może okazać się jedną z najczęściej wspominanych i najlepiej zapamiętanych wycieczek.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.