Fryzjerstwo – zabieg keratynowego prostowania

Perfekcyjnie proste włosy, które nie plączą się i zawsze wyglądają dobrze to marzenie każdej kobiety. Niestety efekt ten nie każda dama otrzymała od natury. Dlatego na rynku spotykamy różnego rodzaju kosmetyki do wygładzania i prostowania włosów. Powstały także specjalne urządzenia, takie jak prostownice jakie umożliwiają osiągnięcie wymarzonego wyglądu pasm. Jednakże nie utrzymuje się on za ich pomocą na stałe. Znacznie lepszym rozwiązaniem są zabiegi fryzjerskie z wykorzystaniem odpowiednich środków chemicznych. Jednym z nich jest keratynowe prostowanie, które powoduje iż włosy są gładkie i proste przez nawet sześć miesięcy.

Kilka informacji o zabiegu znajdziesz w artykule poniżej.

Keratynowe prostowanie – pigułka informacji

Podejmując tematykę zabiegu keratynowego prostowania, warto na początek zaznaczyć z jakim kosztem jest on powiązany. Cena zależy głównie od długości włosów oraz renomy wybranego salonu fryzjerskiego. Im dłuższe pasma tym bardziej idzie ona w górę. Wacha się najczęściej w kwocie od 400-1000 złotych. Efekt utrzymuje się, jak wspomniano na początku nawet do pół roku. Jednakże warunkowane jest to odpowiednia pielęgnacją włosów poddanych prostowaniu.

Nie wolno używać szamponów, odżywek, olejków i innego typu kosmetyków bogatych w chemiczne parabeny, jakie odpowiadają za wypłukiwanie keratyny i niszczenie skutków zabiegu w znacznie przyspieszonym czasie. Oznacza to, że po wizycie u fryzjera trzeba wybrać się do sklepu z specjalnym kosmetykami do włosów i wybrać te pozbawione szkodliwych substancji. Istotne jest także wykonanie pierwszego mysia po zabiegu. Nie może ono nastąpić kilka godzin po wprowadzeniu keratyny we włosy. Musimy odczekać aż trzy dni z wszelkimi zabiegami oczyszczającymi. Inaczej zaszkodzimy włosom i utracimy efekt wyprostowanych i gładkich pasm. Jest to wyzwanie szczególnie dla osób, które myją włosy każdego dnia.

Trzeba przyznać, że po trzech dobach fryzura nie wygląda zbyt estetycznie, jednakże jest to warunek zachowania upragnionego efektu. .

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.