Trójmiasto latem

Trójmiasto od zawsze kojarzy się Polakom z wakacjami. Bałtyk, piękne plaże i zabytki są znakiem rozpoznawczym tej potrójnej aglomeracji miejskiej. Co warto tam zobaczyć? W Sopocie oczywiście każdy musi wybrać się na spacer po molo. Jest to najdłuższe molo na Morzu Bałtyckim, dzięki temu możesz wybrać się na prawie półkilometrowy spacer „po wodzie”. Jeżeli jesteś fanem muzyki koniecznie wybierz się na wycieczkę do Opery Leśnej. To właśnie tam odbywa się jeden z najważniejszych polskich festiwali muzycznych – Sopot Festiwal.

Warto również zwiedzić Latarnię Morską. W Gdyni koniecznie wybierz się do morskiego zoo, czyli do Akwarium Gdyńskiego. Będziesz mógł tam zobaczyć wiele gatunków ryb, płazów i gadów. Molo Południowe to miejsce, w którym będziesz mógł podziwiać żaglowiec „Dar Pomorza”. Gdańsk również oferuje wiele atrakcji. Koniecznie wybierz się do Katedry Oliwskiej, w której posłuchasz koncertu organowego.

Gdańska starówka jest jedną najpiękniejszych w Polsce, pamiątką z tego miasta może być oczywiście zdjęcie z Fontanną Neptuna.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.