Pielęgnacja włosów kręconych

Zadbane kręcone włosy to z pewnością ozdoba każdej kobiety z takim typem włosów. Nierzadko jednak właśnie taki rodzaj kosmyków sprawia trochę kłopotów w stylizacji. Ich pielęgnacja jest wymagająca i musi być właściwie dobrana. Jak dbać o kręcone włosy, by były mocne i miały ładny skręt?

Podstawy pielęgnacji – mycie

Kręcone włosy mają skłonność do przesuszania, dlatego odpowiednia pielęgnacja to podstawa. Zacznijmy od mycia. Z uwagi na to, że loki są delikatne i wrażliwe, ich mycie nie może być zbyt intensywne. Na tym etapie postaw na łagodną pielęgnację. Przy myciu włosów używaj tylko letniej wody, nigdy gorącej, która mogłaby je przesuszyć i osłabić.

Zdecyduj się na delikatny szampon z wyciągami roślinnymi lub taki dla niemowląt. W swojej pielęgnacji uwzględnij także odżywkę – najlepiej taką bezsilikonową. Taką odżywką możesz nawet myć włosy! Zobaczysz jakie staną się miękkie.

Nawilżanie włosów

Włosy kręcone z tendencją do przesuszania muszą być właściwie odżywione i nawilżone. To kolejny ważny etap w ich pielęgnacji. Inaczej staną się suche, zaczną się rozdwajać i kruszyć. Po każdym umyciu włosów delikatnym szamponem, nałóż odżywkę (nie na skórę głowy, ale na samą długość włosów). Parę razy w tygodniu (1-2 razy) nałóż na włosy maskę zawierającą nawilżające składniki – emolienty, proteiny i niewielką ilość humektantów.

Olejowanie włosów

Co to w ogóle jest olejowanie włosów? To nakładanie na kosmyki (na całą noc lub na kilka godzin przed myciem) oleju o odżywczych właściwościach, który dociąży włosy i doda im blasku. Oleje podkreślą także skręt włosów, dlatego są szczególnie ważne przy lokach. Może być to olej awokado, jojoba, kokosowy lub ze słodkich migdałów. Włosy powinny być olejowane na mokro – po uprzednim zwilżeniu ich wodą.

Stylizacja loków

Wszystkie posiadaczki włosów kręconych muszą wybierać kosmetyki bez zawartości alkoholu i z jak najmniejszą ilością silikonów. Nie wolno przesadzać z produktami do stylizacji, ponieważ ich nadmiar może skutkować puszeniem i wysuszeniem włosów. Możesz przygotować naturalny żel z siemienia lnianego, który ładnie podkreśli skręt kosmyków. Nie rozczesuj włosów na sucho! Zrób to zaraz po umyciu, gdy włosy są jeszcze mokre.

Najlepiej unikaj ich suszenia suszarką, ale jeśli musisz jej użyć – wykorzystaj suszarkę z chłodnym nawiewem i dyfuzorem.

Hirek
News Reporter
Uczulony na gluten. Dlatego dzień zaczyna od słów "Gluten Morgen". Nie trawi laktozy. Musi się stosować do zaleceń dietetyka. Bacznie uważa na produkty pochodzenia zwierzęcego. W wolnym czasie spaceruje z psem. Gdy są upały pije mrożoną wodę.